Aktorzy:
Pamela Adamik
Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Obecnie gra w musicalu „Legalna blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza oraz spektaklu „Nad moim grobem noc nie zapadnie” w reż. Krzysztofa Kwiatkowskiego i Jacka Poniedziałka. Współpracuje z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Grała w spektaklach: „Wybór”, „Sytuacje rodzinne”, „Krótka opowieść o…” Śpiewa w Opole Gospel Choir. Gra w komedii „Trzy razy łóżko”.
Bartosz Buława
Absolwent PWST im L. Solskiego w Krakowie. Obecnie związany z kabaretami krakowskimi w Teatrze Loch Camelot oraz Barakah. Już jako gimnazjalista debiutował w „Barwach Szczęścia”, współpracując z Telewizją Polską przez 3 lata do momentu zdania na wydział aktorski. Laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Gra w spektaklu „Trzy razy łóżko”.
Agata Darnowska
Absolwentka Szkoły Aktorskiej Hanny i Jana Machulskich przy PO ASSITEJ w Warszawie. Asystentka reżysera Adama Biernackiego przy pracy nad spektaklem „Rozkłady jazdy”. Aktorka dubbingowa. Zagrała w ponad dwudziestu spektaklach. Użyczyła głosu w kilku filmach m.in. „Oktonauci”, „Kucyki Pony”, „Letni obóz na wyspie”. Mówi o sobie: „uparta realistka o zabarwieniu optymistycznym”. Gra rolę Zosi w sztuce „Pan Tadeusz z M-3”.
Mateusz Dewera
Urodzony w 1979 r. pochodzi z Nowego Targu. W 2002 r. ukończył wydział aktorski krakowskiej PWST. Na przełomie lat 2002- 2007, współpracował z Teatrem Polskim we Wrocławiu, oraz Teatrem Bagatela w Krakowie. Od 2002 r. związany z krakowskim programem rozrywkowym „Spotkanie z Balladą” z którym na terenie całej Polski, USA i Kanady zagrał ponad 900 spektakli estradowych. Pedagog w Szkole Aktorskiej Art-Play w Katowicach.
W jego dorobku filmowym znajdują się role w sześciu filmach fabularnych, w tym trzy produkcje międzynarodowe: „Dark Crimes” „Valley of the Gods” i „Music, War and Love”.
Ponadto wystąpił w ponad trzydziestu serialach i produkcjach telewizyjnych (w tym rola Mikołaja Koreckiego w „Majce”, oraz Policjant Bemol w „Spotkaniu z Balladą”), kilkunastu reklamach i filmach krótkometrażowych.
Jako reżyser ma na swoim koncie dwa spektakle na „Scenie21” Teatru Nowego w Krakowie, oraz spektakl „Życie Prywatne” – produkcja Centrum Kultury Katowice.
Swoje sportowe pasje realizuje w szeregach Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, z którą kilka razy w ciągu roku bierze udział w charytatywnych meczach hokejowych na terenie całego kraju. Gra w spektaklach „Pan Tadeusz z M3” i „Bracia Polacy znad Wisły”.
Adrian Gawlik
Urodzony 1991 r. Pochodzi z Jastrzęba Zdroju. Absolwent PWST (AST) we Wrocławiu. Współpracował z Teatrem Łaźnia Nowa. Aktualnie związany z Teatrem Loch Camelot oraz grupą Retrospekcja . Pasjonat motocykli i sportów zimowych. Gra w spektaklach: „Pan Taduesz z M3”, „Artyści na szlaku”.
Aneta Gierat
Absolwentka szkoły aktorskiej SPOT w Krakowie. Po raz pierwszy na dużej scenie wystąpiła mając cztery lata. Od tej pory doświadczenie zdobywała należąc do wielu grup teatralnych oraz indywidualnie recytując poezje, a przy tym osiągając wiele sukcesów. Niedawno zaczęła swą przygodę z teatrem lalkowym „Chrząszcz w trzcinie”, gdzie gra spektakle dla dzieci. Repertuar ten okazał się być dla niej dużą inspiracją, ponieważ z wykształcenia jest także pedagogiem. Na stałe związana jest również z teatrem „Nomina Rosae” oraz kostiumowym teatrem „Storia” w Nowym Sączu. Należy także do zespołu aktorów teatru „Plejada”. Gra w spektaklu „Mąż i Żona” wcielając się w postać Elwiry.
Dariusz Gnatowski
Wychowywał się w Zabrzu, tam chodził do szkoły podstawowej i liceum. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1985). Dnia 20 grudnia 1986 zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w Wariacie i zakonnicy Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. W 1985 roku wystąpił jako Pyzo w Ferdydurke w reżyserii Macieja Wojtyszki. Na małym ekranie pojawił się w pierwszym odcinku serialu Crimen (1988) jako członek sekty kosturowców. Stał się znany dzięki roli Arnolda Boczka, sąsiada Kiepskich w serialu Świat według Kiepskich. Jest współautorem książki Dieta bez wyrzeczeń, która jest formą promocji zdrowego stylu życia. W 2009 roku użyczył głosu, grając głównego bohatera w radiowej telenoweli Gotowy na wszystko emitowanej w wakacje w stacji RMF FM. Wyreżyserował komedię „Wpadki miłosne z muzyką w tle” oraz gra w komedii „Trzy razy łóżko”.
Karolina Gorzkowska
Karolina Gorzkowska (*1989) absolwentka PWST we Wrocławiu, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Współpracuje także z Teatrem Dormana w Będzinie („Pamięć Rutki” – reżyseria Justyna Łagowska) oraz Teatrem EkoStudio w Opolu, a we wcześniejszych latach występowała również na deskach Teatru Pinokio w Łodzi („Balladyny i Romanse”, „Bruno Schulz – historia występnej wyobraźni” – reżyseria Konrad Dworakowski) i Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu („Brzydkie kaczątko” – reżyseria Przemysław Jaszczak). Na macierzystej scenie grała między innymi w spektaklach w reżyserii Agaty Dudy – Gracz, Piotra Cieplaka, Bogusława Kierca, Mariana Pečko, Pawła Aignera i Pawła Passiniego. Wystąpiła w ponad dwudziestu czytaniach performatywnych zrealizowanych przede wszystkim w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, jak również w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach czy Wrocławskim Teatrze Lalek. Współtworzy performatywną grupę -bufetowe-. Stale współpracuje z telewizją w Opolu.
Za rolę Rutki Laskier w spektaklu „Pamięć Rutki” i rolę Ninja Szuko w spektaklu „Zagubiony chłopiec” została wyróżniona w 26. Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych Jacka Sieradzkiego. Gra Agnieszkę w spektaklu „Wpadki Miłosne”.
Joanna Jucha
Joanna Jucha- wadowiczanka urodzona w 1989 roku, absolwentka PWST we Wrocławiu. Od 2016 roku nieprzerwanie współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie. Współzałożycielka i aktorka grupy RETRO-spekcja. Trzykrotna uczestniczka Warsztatów Aktorskich im. Jerzego Grzegorzewskiego na Festiwalu Ensemble w Książu. Poza Teatrem, spełnia się również będąc certyfikowanym nauczycielem Jogi. Gra w najnowszej produkcji w reżyserii Mateusza Dewery pt. „Artyści na Szlaku”, pokazującej drogę Armii gen. Władysława Andersa.
Jan Korwin-Kochanowski
Rocznik 56. Znakomity aktor o zacięciu komediowym, reżyser i scenarzysta przez 27 lat związany z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie. Ma na koncie dziesiątki ról teatralnych i filmowych. Od 24 lat wykładowca i Dyrektor Artystyczny w krakowskiej Szkole Aktorskiej SPOT. Lata pracy pedagogicznej zaowocowały sukcesami absolwentów. Wielu znanych dziś aktorów debiutowało w spektaklach dyplomowych przez niego reżyserowanych. Grał gościnnie w Teatrze Wielkim w Warszawie. W Teatrze Telewizji zadebiutował rolą Przyjaciela z lat Dzieciństwa u boku Gustawa Holoubka w „Kartotece” T. Różewicza wyreżyserowanej przez Krzysztofa Kieślowskiego. Debiut w filmie to – Józio Chomiński – w „Z biegiem lat, z biegiem dni..” w reżyserii A. Wajdy. Znacie Państwo jego twarz z takich seriali jak „Plebania”, „Ojciec Mateusz”, „Pielęgniarki” „Prawo Agaty” i zapewne z wielu, wielu reklam.
Julita Kożuszek
Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. w Poznaniu, Studia Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej w Warszawie (Pedagogika Baletu).
W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7 kwietnia 1991 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W latach 1994-2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje jednak z różnymi teatrami – muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny Roma, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Grywa zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłych, bierze udział także w przedstawieniach impresaryjnych.
Pojawia się także w serialach (m.in. Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz) i w programach telewizyjnych, pracuje też w dubbingu. Gra w musicalu komediowym „Wpadki miłosne z muzyką w tle”.
Maciej Luśnia
Aktor, reżyser, wykładowca, artysta estradowy, twórca piosenek. Absolwent PWST Kraków w 1991 r. (wydział aktorski, mgr sztuki). W latach 1991-2004 aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Tam zagrał role w kilkunastu spektaklach u reżyserów – m.in. Jerzego Jarockiego, Agnieszki Glińskiej, Tadeusza Bradeckiego, Anny Polony, Katarzyny Deszcz. Popularność przyniosły mu występy w tv „Spotkaniach z balladą” (1993-1997), „Sensacjach XX wieku”, w programach poetyckich, teatralnych i kabaretowych spektaklach telewizyjnych (m.in. „Wspaniałe życie” Jeana Anouilha w reż. I. Englera, „Śmiech o wolności” w reż. J. Stuhra) oraz w kilkunastu serialach (m. in. „Na dobre i na złe”, „Lokatorzy”, „Samo życie”, „Nowa”). Zagrał w filmach, m.in. „Legenda Tatr” w reż. W. Solarza, „Śmierć jak kromka chleba” w reż. K. Kutza, „John Paul II” w reż. J. Kent Harrisona. W latach 2013 – 2015 jeździł po całej Polsce z komercyjnym spektaklem komediowym „Zwariowany komisariat” i grał w nim rolę agenta Tomka.
Od 1998 do 2018 r. był wykładowcą w prywatnej szkole aktorskiej SPOT w Krakowie, gdzie prowadził zajęcia z etiud, scen klasycznych, piosenki oraz reżyserował spektakle dyplomowe. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego było tam jego ostatnią pracą. Przedstawienie (z absolwentami i studentami SPOT, premiera VI 2018) wyreżyserował i opracował całość muzycznie.
Od marca do lipca 2019 zagrał w trzech serialach:
– kryminalnym „Ślad”,
– kryminalno – obyczajowym „Ojciec Mateusz”,
– obyczajowym „Pierwsza miłość”.
Wyreżyserował i również zagrał w spektaklach:
– „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry (reżyseria, rola – Alfred, opracowanie muzyczne), od maja 2015,
– „Miłość w dużych miastach, czyli korpo i tradycja” Jana Jakuba Należytego (rola – Józef Polak), od października 2018,
– „Bracia Polacy znad Wisły” Jana Jakuba Należytego (rola – Celebryta Artur), od listopada 2018,
– „Małżeństwo we frankach szwajcarskich” Jana Jakuba Należytego (rola – On, artysta estrady), od lipca 2019.
Jan Mancewicz
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu, Wydział Aktorski Dyplom w 1998 roku. Współpracował z Teatrami: im, Ludwika Solskiego w Tarnowie, im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, z Teatrem w Grudziądzu, z Teatrem „Mumerus” w Krakowie, z Teatrem „Barakah” w Krakowie, Teatrem „Cracovia”, Krakowskim Teatrem Kameralnym – scena w Domu Polonii. Współpracuje z Teatrem STU i z Telewizją TVN. Artysta obdarzonym talentem komediowym. Gra rolę Jacka w sztuce „Pan Tadeusz z M-3”.
Renata Pałys
W 1980 roku ukończyła studia na Wydziale Lalkarskim filii PWST we Wrocławiu. W latach 1980–1981 pracowała w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. W 1981 podjęła pracę w Teatrze Współczesnym im. Wiercińskiego we Wrocławiu. W 1982 roku przeniosła się do Wrocławskiego Teatru Pantomimy, gdzie pracowała do 1987 roku, kiedy rozpoczęła pracę na deskach Teatru Kalambur. Tam zaś pracowała przez dwa lata.
W latach 1992-93 była współpracownikiem działu kultury wrocławskiej Gazety Wyborczej. Od 1999 roku wciela się w postać Heleny Paździochowej w popularnym sitcomie Świat według Kiepskich. Rola ta przyniosła jej ogólnopolską popularność.
19 grudnia 2008 była uczestniczką odcinka specjalnego programu Gdzie jest Kłamczuch? Od roku 2009 prowadzi działalność pedagogiczną w studium aktorskim. Przez sześć lat była także menadżerką rockowego zespołu muzycznego All Sounds Allowed[2]. W 2015 roku założyła fundację „Wreszcie”. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia ról teatralnych oraz liczne role w serialach. Gra w spektaklu „Małżeństwo we frankach szwajcarskich”.
Natalia Pietrasz
Absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Niespokojny duch, wieczna optymistka i regularna hipochondryczka. Gra w spektaklach: Mąż i Żona (Justysia), Pan Tadeusz z M3 (Telimena), Bracia Polacy znad Wisły (Tajemnicza Kobieta narrator) i Wpadki Miłosne z muzyką w tle (Ola). Wcześniej zagrała w „Łysej Śpiewaczce” Eugene Ionesco w reż. Jana Korwin-Kochanowskiego, „Trzech siostrach” w reż. Macieja Luśni, pokazie monologów W. Kuczoka „Senność” w reż. Zofii Zoń oraz offowych projektach wrocławskiej kooperatywy Groprodukcja. Kocha życie na walizkach, klasyczny teatr i stres przed każdym spektaklem.
Anisa Raik
W 2014 ukończyła wrocławską szkołę teatralną. Współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatrem Ekostudio w Opolu. Pracuje także w dubbingu oraz działa w dziedzinie motion-capture przy produkcji gier komputerowych. Na co dzień miłośniczka pozytywnych wibracji, rozwoju osobistego, kundalini jogi, medytacji oraz raw weganizmu. Gra Ewę w spektaklu „Wpadki Miłosne”.
Jakub Reizer
Absolwent krakowskiej ASP, Szkoły Aktorskiej SPOT oraz wydziału aktorskiego Akademii Filmowej AMA. Aktor teatru Praska 52 w Krakowie. Ma na koncie wiele ról teatralnych, filmowych oraz telewizyjnych, zajmuje się także dubbingiem. Tancerz krakowskiego zespołu tańca irlandzkiego i szkockiego Comhlan. Wieloletni członek grupy rekonstrukcji historycznej Małopolskiej Zgrai Sarmackiej. Trenował szermierkę artystyczną, gra na gitarze i śpiewa. Gra w spektaklu „Miłość w dużych miastach, czyli korpo i tradycja”.
Ewa Romaniak
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Oprócz występów na scenach teatralnych uczestniczy w wielu projektach muzycznych, z których najbardziej znane to 4-częściowy projekt muzyczny pt. „Odyseja Muzyczna”, „Filmowe Love Story” oraz widowisko muzyczne „Romans z szampanem”. W swoim repertuarze ma recital piosenek retro „Powróćmy jak za dawnych lat”. Gra w komediach: „Trzy razy łóżko” oraz „Wpadki miłosne z muzyką w tle”.
Marek Wolny
Marek Wolny, urodzony 24 marca 1970 roku w Krakowie. Członek Związku Artystów Scen Polskich, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Doświadczenie teatralne zbierał już od 2004 roku. Wystąpił w kilkudziesięciu spektaklach. Ma na koncie także kilka ról filmowych, w takich filmach jak „Napad”, „Pilecki”. Radzi sobie także na mniejszym ekranie, gdzie można go zobaczyć w wielu serialach – „Ślad”, „Pierwsza Miłość”, „Lombard”. Gra w spektaklach „Bracia Polacy znad Wisły” oraz „Miłość w dużych miastach, czyli korpo i tradycja”.
Marcin Zarzeczny
Aktor teatralny i filmowy, teatrolog, instruktor teatralny, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Studium Muzycznego I stopnia w Kraśniku. Obecnie, aktor etatowy Teatru Polskiego w Szczecinie, współpracuje z warszawskim Teatrem Komedia. Współpracował z teatrami: Jaracza w Olsztynie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Ludowym w Krakowie oraz warszawskimi: Capitol, Na Woli, Wytwórnia oraz Laboratorium Dramatu. Autor głośnego monodramu pt. „Zwierzenia bezrobotnego aktora” wystawionego ponad sto razy w Polsce, Indiach, Niemczech, Islandii i Iranie. Zdobywca nagród aktorskich w Gdańsku, Częstochowie, Lublinie i Albanii. Jego teksty publikowane były w amerykańskich magazynach literackich, m. in. w Thought Notebook. Gra w spektaklu „Pan Tadeusz z M3″.
Nasi
Partnerzy:
Kontakt:
tel. 538 100 038
kontakt@teatr-avangarda-warszawa.pl
ul. Czackiego 3/5
(Warszawski Dom Technika NOT)
00-043 Warszawa